EV BATTERY LIFT TABLE FOR ELECTRIC CAR BATTERY KW-1200.1800EVL
Sign Up Login   |
Price: Call
Share
facebook | zalo | I'm Online |
Mr. Vui
facebook | zalo | I'm Online |
Mr. Định
Mr. Thuyên
Lê Thị Thanh Hương
Safety Features:
1. Easily transfer Without Installation
2. Elevates from 1100 -1800mm
3. The lift table is in either Pneumatic or Electric models
4. Angle adjustable table is built to meet with the battery bottom seamless
6. The lift table also features high-quality components assembly for Fast & Precise lifting
Scissor Lift
Release Automatic Release
Ev Battery Lift
Product Ev Battery Lift
Product Code KW-1200.1800EVL
Capacity 1.2 T
Max. lifting height 1800 mm (70.9")
Min. height 800 mm (31.5")
Platform length 1550 mm
Total width 800 mm (31.5")